fbpx
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Fraktálna kresba

16. júna 2021 @ 17:00 - 19:00

V dnešnom hektickom svete je veľmi dôležité nájsť si chvíľu pre seba, naučiť sa zrelaxovať telo i dušu a eliminovať tak stres, ktorý na nás každodenne číha.
Preto sme si pripravili s Mgr. Martinou Meriačovou pre vás Fraktálnu kresbu.

Kreslenie je úžasný spôsob ako sa zahĺbiť do svojho vnútra.
Kreslenie je jeden z možných spôsobov sebavyjadrenia, podobne ako je ním tanec, hudba či iný druh umenia. Otvoriť sa tvorivosti prostredníctvom kreslenia ponúka metóda Fraktálnej kresby. Je novou formou arteterapie – terapie umením. Metóda je jednoduchá a ľahko dostupná, založená na vedeckých poznatkoch B. Mandelbrota, E. Fajdiša, M. Lüschera, T. Z. Polujachtovej, E. Komova a ďalších. Jej autorkou je Tanzília Zakirovna Polujachtova, klinický a rodinný psychológ, ktorá žije a pôsobí v Rusku v Jekaterinburgu. Po dlhých rokoch skúmania vplyvu línie a farby na ľudskú psychiku vytvorila Fraktálnu metódu analytickej diagnostiky, prognózy a korekcie človeka.

Je to cesta, ako sa spriateliť s vlastným tichom, samotou a stretnúť sa so sebou samým. Pri kreslení sa prenášame do obdobia detstva. Toto obdobie je často spojené so sladkým obdobím radosti. Preto tieto spomienky pozitívne pôsobia na našu dušu. Dokážeme sa viac uvoľniť, sme optimistickejší a zhromažďuje si energiu aj na ďalší deň. Vďaka kresleniu fraktálov sa stávame kreatívnejšími a túto kreativitu dokážeme využiť v rôznych oblastiach života. Kreslenie má schopnosť navodiť podobný stav ako pri meditácii, pomáha nám prežívať silu prítomného okamihu. A keďže je celý proces kreslenia intuitívny, učíme sa stíšiť myseľ, lepšie sa v sebe vyznať a rozhodovať sa na základe svojich pocitov.

Metóda fraktálnej kresby funguje ako most medzi vedomím a podvedomím. Ide o vyjadrenie seba a človek má jedinečnú možnosť, práve prostredníctvom kresby, vidieť svoj vnútorný stav. Kreslenie fraktálov nevyžaduje umelecký talent a ani znalosť kreslenia. Je to energická kresba, ktorej vibrácie prenikajú do nášho tela, myšlienok a pocitov. Kreslením fraktálov sa otvárame vyššiemu vedomiu, a tak uvoľňujeme kreatívnu energiu. Spájame sa s tou časťou našej bytosti, ktorá je zdrojom radosti, spokojnosti, súladu a všetkých duchovných hodnôt.

Materiál, ktorý potrebujeme na kreslenie fraktálov:

• biely papier – formát A4
• čierne pero, ktoré sa nerozmazáva
• farbičky – je dôležité mať komplet / súbor 13 farieb:
základné – žltú, červenú, svetlomodrú, tmavomodrú,
druhotné – oranžovú, zelenú, fialovú,
ďalšie – okrovú, ružovú, hnedú, orgovánovú a čiernu, sivú
• najmenej 24 rôznych odtieňov – čím viac odtieňov, tým lepšie
• tenké fixy (nemusia byť)

Vstupné je 15€ a vidíme sa osobne v Coworkingu Priestor v Lučenci.

Podrobnosti

Dátum:
16. júna 2021
Čas:
17:00 - 19:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/4185582828146569

Miesto udalosti

Coworking Priestor
Martina Rázusa 13
Lučenec, 98401 SK
+ Google Map