fbpx
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Novohradský brainstorming 3

17. novembra 2022 @ 15:00

Kde sa nachádza región Novohradu po rokoch krízy? Čo ľudí trápi a čo im skutočne chýba, aby žili šťastný a naplený život? Sú to naozaj len peniaze a nedostatok práce?

Priatelia, moje meno je Daniel Marko a som spoluzakladateľom OZ Podnikavci Novohradu.
Ešte pred pandémiou, koncom roku 2019, sme v dvoch verejných debatách Novohradského Brainstormingu zistili, že problémy Novohradu zďaleka nespočívajú iba v nedostatku peňazí a pracovných príležitostí.
Skutočný problém je oveľa závažnejší a pramení oveľa hlbšie. Takmer 30 účastníkov brainstormingu vygenerovalo postupne zistenie, že najväčším a základným problémom Novohradu sme my samotní obyvatelia – presnejšie naše nastavenie mysle a naše postoje – ku svetu, k druhým aj k sebe samým.
Chceme preto spoločne s vami budovať komunitu zmeny – či už ste zamestnanec, študent, podnikateľ alebo dôchodca, alebo jednoducho tu len žijete – otvoríme 14 najdôležitejších nástrojov, alebo oblastí, ktorými začneme zmenu k lepšiemu zospodu – teda od nás – od občanov.

Srdečne vás teda pozývam na 3. pokračovanie verejnej diskusie s cieľom hľadať riešenia na problémy nášho domova – Novohradu. Ak máte záujem, prosím kliknite na pozvánku nižšie. Budeme vďační, ak prídete s priateľmi a ak budete túto pozvánku zdieľať.

14 nástrojov Komunity zmeny Novohradu:
začať vítať zmeny
otvorene a jasne komunikovať
udržať vzdelaných ľudí
zvyšovať vzdelanie učiteľov
zahrnúť dospelých do vzdelávania
rozširovať rozhodovanie o zdrojoch aj na občanov
intenzívne komunikovať s aktérmi regionálneho rozvoja
hľadať fin. kapitál
pozdvihnúť motiváciu ľudí
zvyšovať sebavedomie ľudí
zvyšovať motiváciu ľudí
zastaviť korupciu
zvýšiť podporu podnikateľom
vytvoriť funkčnú komunitu

17. November je zatiaľ voľno. Spravme si z tohto dňa skutočný sviatok nás občanov a poďme spolu riešiť budúcnosť, ako partia zrelých a osvietených ľudí! V Coworku zabezpečíme občerstvenie a inteligentnú moderovanú diskusiu.

Podrobnosti

Dátum:
17. novembra 2022
Čas:
15:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/1117252492326512

Miesto udalosti

Coworking Priestor
Martina Rázusa 13
Lučenec, 98401 SK
+ Google Map