fbpx

Jarmok regionálnych predajcov prinesie do Lučenca nový vietor


S letom sa neodmysliteľne spájajú trhy, jarmoky, koncerty pod holým nebom a iné podobné podujatia. Čo keby sme si tento rok leto trochu predĺžili? Už 18. septembra vás pozývame na jedinečnú akciu, ktorá sa uskutoční v Lučenci a prinesie tak nový vietor do tohto regiónu.

Pozvánka na jarmok

Ak chcete podporiť dobrú vec, záleží vám na rozvoji novohradského regiónu a zároveň sa chcete aj trochu zabaviť a odreagovať, máme pre vás skvelé správy. Všetko z toho môžete zažiť už 18. septembra v priestoroch pred novou Smaltovňou a coworkingom Priestor na ulici M. Rázusa 13. Uskutoční sa tu Jarmok regionálnych predajcov, ktorý sa realizuje vďaka členom občianskeho združenia Podnikavci Novohradu a mladým ambicióznym ľuďom z projektu Nový vietor v regióne. Celé podujatie podporila Nadácia Pontis v programe „Živá komunita s Opaviou“.

Mladým ľuďom nie je ukradnuté, čo sa deje v našom regióne. Aby tu mali prečo zostávať, rozhodli sa prihlásiť do projektu, vďaka ktorému sa spojili s komunitou regionálnych predajcov a snažia sa tak pomôcť postaviť novohradskému regiónu naspäť na nohy. Spoločne pre vás zorganizovali Jarmok regionálnych predajcov, ktorý nebude len o predaji ručne vyrábaných produktov z nášho regiónu. Bude aj o kreatívnych veciach a vzdelávaní v podobe zaujímavých workshopov, ktoré si pre vás pripravili regionálni predajcovia.

Aj takýmto spôsobom sa chcú priblížiť k vám, ku svojim zákazníkom. Ak vás zaujíma, ako vznikajú ich produkty a čo všetky ich práca obnáša, určite sa na našom jarmoku zastavte. Spoločne s nimi si budete môcť vyrobiť vlastné výrobky, no zároveň sa dozviete aj množstvo praktických a užitočných informácií. Aby nám všetkým nebolo smutno, máme pre vás pripravený aj sprievodný program. Predvedú sa nielen naše a vaše obľúbené Folklórne parádnice, ale priestor dostanú aj umelci, ktorí chcú predviesť svoj talent.

O občerstvenie sa postará reštaurácia Avion napríklad aj so svojimi povestnými kapustníkmi a pre tých z vás, ktorých zaujíma rastlinná strava, si Vegstyle Bistro pripraví vegánske pochúťky. Jarmok sa uskutoční v čase od 10.00 do 18.00, preto ste všetci srdečne vítaní. Vezmite so sebou aj ďalších členov rodiny, priateľov a známych a užite si v Lučenci jarmok, aký tu ešte nebol.

Text: Andrea Kršková