fbpx

DOJMY Z NAŠEJ PRVEJ KONFERENCIE PRE MLADÝCH


Je už pár dní po našej konferencii a my sme ešte stále plní dojmov a vďačnosti, za to, čo sa nám spolu s našimi partnermi a podporovateľmi podarilo.

Chceli sme, aby bola naša konferencia aspoň taká veľkolepá, ako naša túžba dať mladým hlas, inšpirovať ich a ukázať im, že aj náš región im ponúka desiatky možností pre seba-rozvoj a plnenie snov.

Konferencia bola vyvrcholením nášho niekoľkomesačného projektu STAŇ SA HVIEZDOU REGIÓNU, ktorý bol podporený Ministerstvom Školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Pripravovali sme sa na ňu spolu s našimi mladými (pozrite si vizitky v galérii, ktoré si vytvorili, vďaka grafickým workshopom a mentoringu s lektorkou Erikou), ktorá sa aktívne podieľala aj na jej organizácii. Mladí zahviezdili aj v úlohe moderátorov počas tohto jedinečného podujatia a my sme na nich nesmierne hrdí.

Naše obrovské poďakovanie patrí všetkým sponzorom, organizáciám a podporovateľom, ako aj spíkrom, hosťom, mladým a v neposlednom rade nášmu tímu.

Za inšpiratívne vstupy a slová, ktoré inšpirovali nielen našich mladých, ďakujeme Michalovi Salínimu, mládežníckemu delegátovi SR pri OSN, Danielovi Csúrovi, majiteľovi digitálnej agentúry Prognessa, Dávidovi Zoldovi, niekoľkonásobnému majstrovi Slovenska v boxe, Miriam Krpelánovej, riaditeľke personálnej agentúry Trigon Consulting, Adamovi Spodniakovi, Grow with Google student ambasádorovi,  Lucii Drobnej, spoluzakladateľke organizácie Woke, Marcelovi Pálešovi, dramaturgovi, redaktorovi a moderátorovi RTVS, rádia Regina Stred, Darine Diošiovej z Národného inštitútu vzdelávania a mládežeSuverenovi, ktorý rozprúdil zábavu svojim uvedomelým rapom a inšpiratívnou prednáškou o kyberšikane.

Osobitne by sme chceli poďakovať Petrovi Kollárovi z EATELIERU za perfektné pohostenie, kávičku, obed a ústretovosť. Cítili  sme vďaka jeho kulinársko- kúzelníckej starostlivosti veľkú pohodu a veríme, že aj naši hostia vnímali, že je o nich postarané.

Krásne prostredie našej Radnice, úžasne dotváralo atmosféru podujatia a mnohí z návštevníkov konferencie, si stihli pozrieť aj stálu expozíciu, vykresľujúcu život, kultúru a tvorbu v jednotlivých historických obdobiach Lučenca.

Ďakujeme všetkým stredným školám a pani profesorkám / pánom profesorom, ktorí prijali pozvanie a prišli so svojimi študentami, aby sa mohli zúčastniť tohto inšpiratívneho podujatia venovaného práve im. 

Vďaka nášmu sponzorovi Excellent Partners si Gymnázium BST odnieslo aj hodnotnú cenu, v podobe rozvojového vzdelávacieho programu ACCELIUM School pre triedu, v hodnote 400 eur.

Veľmi sa tešíme zo všetkých spätných väzieb a pochvál. Mnohí  sa nás pýtali, koľko konferencií sme už organizovali a pri odpovedi, že prvú, nemohli skryť svoj údiv. Tak si hovoríme, či sa nám podarí ešte zdvihnúť latku, ale máme ešte dosť času na prípravu, takže sa nechajte prekvapiť a sledujte naše profily na sociálnych sieťach, aby ste boli informovaní o všetkom, čo pripravujeme.

V tomto predvianočnom období, prajeme všetkým veľa pohody, lásky a láskavosti a hlavne, aby sme nezabudli na to najdôležitejšie. Byť jeden druhému inšpiráciou a dávať zo seba to najlepšie, vždy, keď je to čo i len trošku možné.